RSS
 

Hasan Taşar’a Teşekkür

05 Ara

 

 

HASAN TAŞAR’A TEŞEKKÜR
 
 
Belediye eski mezarlığı karşısında önceki adı ile Fevzi Çakmak İlkokuluna bir kat ilavesi yapmak suretiyle Dr. Yunus Turgut’un annesinin adının verildiği Zeynep Turgut İlköğretim Okulu var. Yine, müteahhit Kemal Aslan’ın annesi adına, Doğum ve Çocuk Hastanesi karşısında yaptırdığı Zeynep Ana Sağlık Ocağı var. Her ikisi de sağ olsun!
 
Bunun dışında özel bir şahıs adına yapılmış okul, kütüphane, park veya benzeri kamuya ait bir yer bulunduğunu hatırlamıyorum. Varsa iletilirse sevineceğim.
 
İki yıl kadar önce İlimiz Gözlem Gazetesinin düzenlediği Çözüm Platformu toplantısında Final Dershaneleri Adıyaman Şube Müdürü Bilal Sürgeç’in ifade ettiği gibi, Malatya’daki hayırsever iş adamlarının aksine Adıyaman’da bu gibi konulara duyarlı iş adamlarımızın sayısı yok denecek kadar az.
 
Ancak, geçen gün okuduğum bir gazete haberinden, önceleri ilimizde serbest avukatlık yapmakta iken          İstanbul’a yerleşen ve ekonomik durumu (Allah daha çok versin) iyi olan iş adamlarımızdan Hasan Taşar’ın da “Avukat Hasan Taşar” olduğu ilde, Adıyaman’ımızda bir okul yaptıracağını sevinçle öğrendim.
 
Hele sayın valimiz Halil İbrahim Daşöz’ün takdire değer duyarlılığıyla, genel bütçe desteği olmadan gönüllü gayretleriyle başlattığı 3 adet okul yaptırma kampanyasının devamına rastlaması bu sevincimizi daha da arttırmış oldu.
 
Darısı, gerek il içindeki, gerek il dışındaki diğer “Hasan Taşar’lara.
 
Teşekkürler Sayın Taşar…
 
 
Mustafa IŞILDAK
5 Aralık 2003 Adıyaman’da Bugün Gazetesi

 

 

86 kez okundu

 

Yorum Yaz